Kokosová múka Bio 250g
U Vážky

Kokosová múka Bio 250g

Kód 0001350
  • BIO

Kokosová palma je až 30 metrov vysoká, jej listy vyrastajú na vrchole a sú dlhé až 6 metrov. Povrch kokosového orecha je zelenej farby, pod ním je veľmi tvrdá škrupina, vnútri ktorej sa nachádza biela dužina a kokosová voda.

Kokosová múka je často zamieňaná za strúhaný kokos. Múka vzniká odstránením vonkajšej vrstvy z čerstvo nazbieraného kokosu (48 hodín od zberu), kedy ostane len čerstvá kokosová dužina. Z tej sa odstráni mlieko, usuší sa pomalým pečením na nízkej teplote, pomelie sa, a tak vzniká kvalitná kokosová múka. Týmto procesom získa úplne inú vôňu a neutrálnejšiu chuť ako kokos.

Má nízky glykemický index a je ľahko stráviteľná. Mnohé bezlepkové múky sú takmer bez chuti, kokosová múka naopak dodá pokrmom zaujímavú chuť.

1,23 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 29.7 23:59, budú doručené 31.7. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Srí Lanka

Zloženie: Za studena lisovaná 100% kokosová múčka.

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%.

Výživové hodnoty:

1 104 kJ / 267 kcal, tuky: 9,1g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 8,4g, sacharidy: 40g, z toho cukry: 3g, bielkoviny: 18,4g, soľ: 0,5g, vláknina: 36,4g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.