Ražná múka chlebová 500g
U Vážky

Ražná múka chlebová 500g

Kód 0001355

Ražná múka chlebová je biela múka so šedým nádychom (obsahuje časť obalu a klíčku) a je základom pre pečenie tmavého pečiva (chlieb, žemle, bagety). Má menej lepku a mnohokrát sa kombinuje so špaldovou alebo pšeničnou múkou, aby cesto lepšie vykyslo. Zvyčajne je to v pomere 60% ražnej a 40% špaldovej alebo pšeničnej múky.

Ražnú múku je potrebné pred miesením cesta prevzdušniť preosiatím, lepšie nakysne.

Okrem chleba je ideálna i na žemle, krekry, perníčky a aj cesto na pizzu. Výrobky z nej majú robustnejšiu chuť a striedka je pórovitejšia ako pri hladkej múke.

Ražná múka udržuje vlhkosť a vďaka nej pečivo vydrží dlhšie chutné a šťavnaté. Preto sa kedysi pieklo hlavne z ražnej múky.

Spomedzi všetkých múk disponuje najvyššou nutričnou hodnotou.

Objednavky, ktoré budú objednané do 30.11 23:59, budú doručené 2.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: 100% BIO RAŽNÁ múka z RAŽE potravinárskej

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%.

Výživové hodnoty:

1 385 kJ / 330 kcal, tuky: 2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 70,2g, z toho cukry: 1,09g, bielkoviny: 10,5g, soľ: < 0,02g

Alergény: 1

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.