Špaldová krupica 250g
U Vážky

Špaldová krupica 500g

Kód 0001358
  • Bezlepkové

Špalda je druh pšenice. Je považovaná za zdravšiu alternatívu šľachtenej pšenice s vyšším podielom minerálnych látok, vlákniny a bielkovín a nižším obsahom gluténu.

Špaldová krupica je hrubo mletá špaldová múka bez šupky zrna. Je viac tolerovaná ľuďmi pri alergiách než klasická pšeničná krupica.

Zo špaldovej krupice sa varieva hlavne kaša, ktorú varíme v mlieku. Použiť ju môžete aj na knedle či halušky, prípadne slúži na zahustenie polievok a omáčok. Jedlám dodáva mierne orechovú príchuť.

Dnes už neplatí, že sa do 1 roku dieťaťa treba vyhýbať akejkoľvek potravine, ktorá obsahuje lepok (z obavy pred celiakiou). Dokonca je vhodné, aby sa zdravé dieťa zoznámilo s lepkom medzi 7. až 9. mesiacom.

1,25 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.5 23:59, budú doručené 15.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Maďarsko

Zloženie: 100% ŠPALDOVÁ krupica

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Výživové hodnoty:

1 412 kJ / 334 kcal, tuky: 2,26g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1g, sacharidy: 59,43g, z toho cukry: 0,1g, bielkoviny: 12,89g, soľ: < 0,01g, vláknina: 12,89g

Alergény: 1

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.