Tapioková múka 100g
U Vážky

Tapioková múka 250g

Kód 0001359
  • Bezlepkové

Tapioková múka neobsahuje lepok a je teda vhodná pre ľudí s celiakiou. Je zdravou náhradou bielej múky.

Tapiok je škrob získavaný vysušením koreňa rastliny manioka, ktorá rastie v Južnej Amerike. Maniok (cassava, yuca) je subtropický, 1-3 metre vysoký krík, s jedlými, 30-40 cm dlhými hľuzami s vysokým obsahom škrobu a bez obsahu lepku. Maniok sa podobá zemiaku alebo batátu. Túto rastlinu údajne pestovali už slávni Mayovia.

Tapioka je vhodná pre deti, starších ľudí a tých, ktorí majú tráviace problémy a je u nich potrebné zvýšiť výživovú hodnotu ich pokrmov. Keďže ide o škrob, nie je vhodný pre diabetikov a ľudí na nízkosacharidovej diéte, pretože je dosť kalorický.

Tapiokový škrob má vynikajúce pekárske vlastnosti a neutrálnu chuť. Plnohodnotne nahradí bežnú pšeničnú múku. 

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Thajsko

Zloženie: 100% múka (škrob) z hľúz kríka Manioku

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Výživové hodnoty:

1 455 kj / 348 kcal, tuky: 0g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 87,1g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 0g, soľ: 0,02g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.