Pohánková múka hladká 250g
U Vážky

Pohánková múka hladká 500g

Kód 0001690

Pohánka je pseudoobilnina pochádzajúca z juhozápadnej Číny, z oblasti Himalájí. Je prirodzene bezlepková.

Hladká múka vzniká mletím obrúseného zrna, zbaveného otrúb a klíčka (z mechanicky lúpanej pohánky).

Pohánková múka je výborná alternatíva klasickej múky, ktorú vie svojimi schopnosťami plne nahradiť, dokáže veľmi dobre spájať cesto, ktoré je nadýchané a vláčne, s jemnou štruktúrou.

Je bezlepková, má vysoký obsah rutínu a vitamínu E. Pohánková múka má samozrejme špecifickú orieškovú chuť, ale pokiaľ ju použijete v správnom množstve, chuť koláčov priveľmi nezmení a dodá im množstvo živín.

Ak kombinujete s inými múkami, ideálny je pomer 1:3 (jeden diel pohánkovej a tri diely inej).

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Poľsko

Zloženie: 100% múka z pohánky

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

POUŽITIE: Z pohánkovej múky sú lahodné palacinky, koláče, chlieb či pečivo. Je vhodná na zahusťovanie polievok a omáčok.

Ak pečieme chlieb, použijeme väčšie množstvo pohánkovej múky a pri múčnikoch menšie.

Výživové hodnoty:

1 595 kj / 382 kcal, tuky: 3g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 71g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 15g, soľ: 0g, vláknina: 4g.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.