Špaldová krupica celozrnná hrubá Bio 250g
U Vážky

Špaldová krupica celozrnná hrubá Bio 250g

Kód 0001692
  • BIO

Špalda je druh pšenice. Je považovaná za zdravšiu alternatívu šľachtenej pšenice s vyšším podielom minerálnych látok, vlákniny a bielkovín a nižším obsahom gluténu.

Špaldová krupica je hrubo mletá špaldová múka zo zrna so šupkou (preto názov celozrnná). Spracovanie špaldy je šetrné. V kamennom mlyne je pomleté celé zrno aj s klíčkom a otrubami, ktoré obohacujú krupicu o vlákninu, minerálne látky a vitamíny. Špaldová krupica je viac tolerovaná ľuďmi pri alergiách než klasická pšeničná krupica.

0,98 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: 100% BIO ŠPALDOVÁ krupica

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 70%

POUŽITIE: Zo špaldovej krupice sa varieva hlavne kaša, ktorú varíme v mlieku. Použiť ju môžete aj na knedle či halušky, prípadne slúži na zahustenie polievok a omáčok. Jedlám dodáva mierne orechovú príchuť. Keď jedlo pripravíte z celozrnnej krupice, môže mať tmavšie zafarbenie. To ale neuberá pokrmu na chuti, celozrnná krupica krásne vonia a výborne chutí.

Výživové hodnoty:

1 462 kj / 346 kcal, tuky: 2,42g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,4g, sacharidy: 71,12g, z toho cukry: 0,89g, bielkoviny: 13,66, soľ: < 0,0025, vláknina: 7,6g.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.