Kukuričný škrob bezlepkový Bio 100g
U Vážky

Kukuričný škrob bezlepkový Bio 100g

Kód 0001693
  • Bezlepkové
  • BIO

Kukuričný škrob je často nazývaný aj maizena. Dnes je už súčasťou skoro každej domácnosti, bez ohľadu na to, či je domácnosť bezlepková alebo nie. Je vyrobený z kukurice, i keď jeho nutričná hodnota je odlišná. Kukurica sama o sebe obsahuje veľa živín, no tým, že sa z nej extrahuje len škrob, veľa živín sa v ňom extrakciou stráca.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu:Česká republika

Zloženie: BIO Kukuričný škrob. Môže obsahovať stopové množstvo MLIEKA a VAJEC

Skladujte na suchom a tmavom mieste (s maximálnou vlhkosťou do 70%)

POUŽITIE: V mnohých receptoch môžete použiť kukuričný škrob ako náhradu múky. Pri jeho použití by ste ale mali pamätať na to, že je lepším zahusťovadlom ako múka, a tak si v recepte vystačíte s jeho polovičnou dávkou v porovnaní s múkou. Niektorí vegáni dokonca kukuričný škrob a vodu využívajú ako náhradu vajíčok pri varení a pečení. Pre dosiahnutie rovnakej konzistencie ako vajce stačí skombinovať jednu polievkovú lyžicu kukuričného škrobu s tromi polievkovými lyžicami teplej vody.

Kukuričný škrob verzus zemiakový škrob:

Oba dva škroby sú vhodné na zahusťovanie pokrmov, polievok, omáčok a pri pečení.

Kukuričný škrob je na rozdiel od zemiakového škrobu jemnejší a hodí sa preto aj na zjemnenie koláčov, tort, prípravu náplní, dezertov a ovocných omáčok.

Zemiakový škrob je zase vhodnejší na prípravu špecialít ázijskej kuchyne a do zemiakového cesta.

Výživové hodnoty:

1 498 kJ / 353 kcal, tuky: < 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: < 0,1g, sacharidy: 87g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 0g, soľ: 0g 

Alergény: Môže obsahovať stopové množstvo MLIEKA a VAJEC

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.