Kukuričná polenta instantná BIO 250g
U Vážky

Kukuričná polenta instantná BIO 500g

Kód 0002522
  • BIO

Kukuričná polenta sa vyrába z kukuričnej múky a vody. Má krásne žltú farbu a typickú kukuričnú chuť. Obľúbená je najmä v talianskej kuchyni, kde bola tradičným ľudovým pokrmom. Obľúbená je aj v Chorvátsku alebo Čiernej hore, poliata väčším množstvom masla a podávaná s kyslým mliekom.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Kukuričná polenta sa používa najmä na prípravu kaše. Môže sa miešať so slanými alebo sladkými surovinami. Je vhodná aj na výrobu knedlí a placiek. Je ideálna na rýchly obed alebo večeru. Obsahuje prirodzené množstvo bielkovín, sacharidov a minerálov. Nie je zdrojom lepku a má významné miesto v bezlepkovej diéte.

ZAUJÍMAVOSTI: Kukuričná instantná polenta sa vyrába pomocou pary. Využitím pary (max. 120°C počas 40 minút) je zaistený ten najšetrnejší spôsob prípravy instantnej polenty. Na rozdiel od polenty vyrábanej pomocou extrúzie (proces vytláčania pomocou teploty a tlaku) si polenta vyrábaná v pare zachováva kukuričnú chuť a vôňu. Veľkou výhodou instantnej polenty je rýchla príprava - len 3 minúty.

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Zloženie:BIO kukuričná krupica instantná (zo 100% BIO kukuričnej múky)

Výživové hodnoty:

1 490 kj / 351  kcal, tuky: 2,7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,4g, sacharidy: 72,8g, z toho cukry: 1,1g, bielkoviny: 6,8g, soľ: < 0,01g, vláknina: 4,1g

Krajina pôvodu: Česká republika

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.