Tapioka perly BIO 100g
U Vážky

Tapioka perly BIO 100g

Kód 0002524
  • Bezlepkové
  • BIO

Tapiok je škrob získavaný vysušením koreňa rastliny manioka, ktorá rastie v Južnej Amerike. Maniok (cassava, yuca) je subtropický, 1-3 metre vysoký krík, s jedlými, 30-40 cm dlhými hľuzami s vysokým obsahom škrobu a bez obsahu lepku. Maniok sa podobá zemiaku alebo batátu. Túto rastlinu údajne pestovali už slávni Mayovia.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Tapioka je vhodná pre deti, starších ľudí a tých, ktorí majú tráviace problémy a je u nich potrebné zvýšiť výživovú hodnotu ich pokrmov. Keďže ide o škrob, nie je vhodný pre diabetikov a ľudí na nízkosacharidovej diéte, pretože je dosť kalorický.

Tapiok v podobe atraktívnych perličiek však nenájdeme len tak v prírode. Snehovo biele guľôčky nerastú nikde na poli, ale sú vyrábané priemyselne, a to len z dvoch ingrediencií – tapiokového škrobu a vody. S touto vychytávkou prišli ázijskí výrobcovia, pretože v granulách sa tento škrob lepšie skladuje a distribuuje. V kuchyni sa využíva hlavne pre atraktívny vzhľad perličiek.

Tapiokové perly sú obľúbené v ázijskej kuchyni najmä pri príprave sladkých jedál. Guľôčky dokážu namočením zväčšiť svoj objem asi na dvojnásobok. Najbežnejšie sa z perál pripravuje puding alebo kaša, majú neutrálnu chuť a konzistenciou pripomínajú gumených medvedíkov. Perly varené v mlieku pripomínajú u nás obľúbenú mliečnu ryžu. Dajú sa z nich pripraviť aj rôzne pudingové tortičky či dezerty.

ZAUJÍMAVOSTI: Koreň manioku jedlého donedávna poznali skôr čitatelia cestopisov než slovenské gazdinky. Stretli sa s ním však deti, ktoré prepadli populárnemu Bubble tea, v ktorom je tapioka jednou z ponúknutých prísad. Ani ony ale zrejme nevedia, čo za želatínové guľky vlastne popíjajú cez hrubú slamku.

Drink menom Bubble tea vznikol počas 80. rokov 20. storočia na Taiwane, odkiaľ sa rozšíril cez Spojené štáty americké až do Európy. Podľa neoficiálnych informácií sa pôvodne miešal z teplého taiwanského čierneho čaju, kondenzovaného mlieka, tapiokových perličiek a sirupu alebo medu.

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Zloženie:100% škrob z hľúz BIO kríka Manioku. Veľkosť perličiek 2-4 mm.

Výživové hodnoty:

1 485 kj / 350 kcal, tuky: 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1g, sacharidy: 86g, z toho cukry: 0,5g, bielkoviny: 0,5g, soľ: 0,1g, vláknina: 0,9g

Krajina pôvodu: Thajsko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.