Arašidy jemne pražené 250g
U Vážky

Arašidy jemne pražené 250g

Kód 0001443

Naše jemne pražené arašidy pochádzajú z  rodinnej farmy z Grécka a sú šetrne pražené horúcim vzduchom.

Arašidy, nazývané  aj búrske oriešky patria medzi strukoviny  a sú plodmi Podzemnice olejnej.  Podzemnica olejná pochádza z Južnej Ameriky, kde bola domestikovaná asi pred 6000 rokmi. odkiaľ sa postupne rozšírila. Dnes sa arašidy pestujú tiež v Indii, Číne, Afrike, Európe a v Severnej Amerike. Najväčším svetovým producentom  je Čína, do ktorej túto rastlinu na začiatku 17. storočia doviezli portugalskí obchodníci.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Grécko

Zloženie: ARAŠIDY lúpané, jemne pražené horúcim vzduchom (bez použitia tuku)

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 

2 374 kJ / 567 kcal, tuky: 49g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 7g, sacharidy: 16g, z toho cukry: 4g, bielkoviny: 26g, soľ: 0g

Alergény: 5

Arašidy vynikajú vysokým obsahom kvalitných proteínov ( 22-30%) a zdravých tukov ( 44-50%).  Obsahujú hlavne mononenasýtené a polynenasýtené tuky a omega 6 mastnú kyselinu.  Z vitamínov poskytnú vášmu telu hlavne vitamíny skupiny B a vitamín E, z minerálov meď, mangán, fosfor a horčík. Sú tiež dobrým zdrojom antioxidantov.

Bielkoviny, nachádzajúce sa v arašidoch môžu spôsobovať u citlivých ľudí silné alergické reakcie.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.