Kokos strúhaný Bio 250g
U Vážky

Kokos strúhaný Bio 250g

Kód 0001449
  • BIO

Kokos je pre jeho mnohostranné využitie  nazývaný aj stromom života alebo stromom tisícich použití.

Po stáročia sa konzumovala kokosová voda a dužina, využívala sa škrupina, listy, kmeň a aj korene. Kokos má svoje využitie nielen v potravinárstve ale aj stavebníctve, rezbárstve, využíva sa na medicínske účely, pri výrobe paliva, horiaca škrupina má repelentné účinky.

Kokosový orech je plodom kokosovej palmy, ktorá pochádza pravdepodobne z juhovýchodnej Ázie. Pestuje sa v tropických oblastiach prevažne v Ázii, Afrike, strednej a južnej Amerike. Má vysokú nutričnú hodnotu, je bohatý na tuky (60 – 67%) a vlákninu. Kokosový tuk obsahuje až 90 % nasýtených mastných kyselín.  Z minerálov sú zastúpené najmä mangán, meď, selén, železo a horčík  Obsah vitamínov je nižší.

1,98 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Srí Lanka

Zloženie: BIO Kokos strúhaný (dužina kokosového orecha)

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 

2 761 kJ / 660 kcal, tuky: 64,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 57,2g, sacharidy: 23,7g, z toho cukry: 7,4g, bielkoviny: 6,9g, soľ: 0g, vláknina: 16,3g

Mladý kokosový orech poskytuje kokosovú vodu, dužinu, zo sušenej dužiny sa získava kokosové mlieko a krém, spracováva sa na strúhaný kokos a kokosovú múku. Lisovaním sa získava kokosový olej s teplotou topenia 23 – 26 °C

Bio kokosy sa pestujú tradičným ekologickým spôsobom. Kokosové jadrá sú ošetrené vodnou parou a šetrne usušené a nastrúhané. Bio kokos strúhaný je prémiovej kvality.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.