U Vážky

Lieskovce Bio 250g

Kód 0001452
  • BIO

Lieskové orechy sú plodom stromu Lieska obyčajná, latinsky Corylus avellena. Rodové meno avellena pochádza z názvu talianskeho mesta Avella, kde sa v staroveku liesky hojne pestovali. Lieska pochádza z  Európy a priľahlých oblastí Ázie. Najväčším producentom je dnes Turecko, s približne 75%  celosvetovej produkcie.

Lieskové orechy sú kvalitným zdrojom zdravých tukov (obsahujú až 60% oleja), bielkovín, vitamínov,  minerálov a antioxidantov. Z minerálov sú zastúpené najmä mangán, meď a horčík, z vitamínov sú to vitamín E, kyselina listová, pantoténová a ďalšie vitamíny skupiny B. Antioxidanty sa nachádzajú hlavne v tenkej šupke nepražených lieskovcov.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Turecko

Zloženie: LIESKOVÉ orechy

Skladujte na suchom a tmavom mieste

Výživové hodnoty: 

2 525 kj / 604 kcal, tuky: 55,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 4,9g, sacharidy: 11,8g, z toho cukry: 2,3g, bielkoviny: 15,7g, soľ: 0g, vláknina: 8,6g

Alergény: 8

Rimania verili, že rastlinka liesky prináša šťastie, vo Francúzsku bola zase symbolom plodnosti a svadobným darom. Podľa Keltov rastlina a aj plod dáva ľuďom múdrosť, pomáha rozvíjať myseľ a intuíciu.

PRÍPRAVA: Pre lepšie absorbovanie živín a zníženie nežiadúcich účinkov je vhodné oriešky pred konzumáciou namočiť do vody na 8 hodín

Lieskové oriešky používame celé, pomleté alebo nasekané . Hodia sa do koláčov, krémov, zmrzlín, kaší, musli, šalátov, alebo si ich vychutnáme samotné.

Z lieskových orechov sa lisuje kvalitný olej a vyrába sa z nich oriešková pasta. Spracovávajú sa ďalej na múku, používajú na výrobu rastlinných nápojov

Lieskovce, ako aj iné orechy, môžu spôsobovať alergické reakcie. Nežiadúce účinky  je možné zmierniť namočením.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Súvisiace články

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.