Mandle Valencia Bio 250g
U Vážky

Mandle Valencia Bio 250g

Kód 0001456
  • BIO

Mandle patria k najobľúbenejším a najzdravším orechom. V porovnaní s ostatnými orechmi majú ideálny pomer dobrých tukov, vlákniny a bielkovín. Obsahujú približne 50% tukov, ktoré sa skladajú predovšetkým z mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín. Medzi potravinami rastlinného pôvodu patria k jedným z najbohatších na proteíny, obsahujú takmer 20% bielkovín. Sú výborným zdrojom vápnika, horčíka, draslíka, riboflavínu, niacínu a vitamínu E.

Z mandlí sa lisuje kvalitný olej. Spracovávajú sa na múku, nátierky, rastlinné mlieka, smotany, používajú sa pri výrobe likérov a marcipánu.  Najznámejší je Lübecký marcipán.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Španielsko

Zloženie: BIO MANDLE natural

Skladujte na suchom a tmavom mieste

Výživové hodnoty: 

2 519 kj / 610 kcal, tuky: 54g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 4,2g, sacharidy: 5,4g, z toho cukry: 5,4g, bielkoviny: 19g, soľ: 0g

Alergény: 8

Mandľa obyčajná je listnatý strom, ktorý pochádza z Blízkeho východu a bol rozšírený cez hodvábnu cestu až na ďaleký východ. Turci a Rimania rozšírili mandľovníky na západ spolu s viničom. Mandle boli súčasťou viníc v najteplejších regiónoch Slovenska  Mandľové stromy sú považované za jeden z prvých stromov, ktoré boli domestikované. Najstarší záznam domestikácie pochádza z územia Jordánska spred roku 3000 p.n.l. Dnes sa pestujú v Kalifornii (viac ako 80% svetovej produkcie) Španielsku, Taliansku, Portugalsku, na Cypre, v Grécku a v iných krajinách.

Všetky naše mandle natural sú v RAW kvalite a  pochádzajú výlučne z ekologického poľnohospodárstva z oblasti Stredomoria.

Zmienky o mandliach nájdeme už v Starom zákone. V biblickom príbehu Áron získal autoritu a potvrdil svoje právo viesť kňazstvo Izraelcov, keď jeho palica zakvitla a zarodila mandle.

PRÍPRAVA: Pred použitím je dobré mandle namočiť na 8 hodín do vody, budú výživnejšie a lepšie stráviteľné.

Sú vhodné na priamu konzumáciu, pridávame ich do kaší, jogurtov, koláčov a šalátov, tvoria základ RAW dezertov. Môžeme si z nich vyrobiť výborné mandľové mlieko, či múku.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Súvisiace články

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.