Para orechy Bio 150g
U Vážky

Para orechy Bio 150g

Kód 0001460
  • BIO

Para orechy obsahujú viac selénu ako akákoľvek iná plodina. Len jeden oriešok obsahuje cca 96 mikrogramov selénu, čo je viac ako denná odporúčaná dávka 55 mikrogramov.  Sú nutrične hodnotné, obsahujú zdravé tuky ( 60-70%),najmä mono a polynenasýtené mastné kyseliny, aminokyseliny s obsahom síry, ktorých je v ostatných  vegetariánskych potravinách nedostatok. Bielkoviny (14-15%) brazílskych orechov sú zároveň  bezpečnejšie ako tie živočíšne. 

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Bolívia

Zloženie: BIO PARA ORECHY

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 

2 755 kj / 658 kcal, tuky: 65,8g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 17,1g, sacharidy: 11,4g, z toho cukry: 2,9g, bielkoviny: 14,3g, soľ: 0,01g, vláknina: 5,7g

Alergény: 8

Orechy sú tiež dobrým zdrojom vlákniny, vitamínu E, tiamínu a minerálov ako je draslík, zinok, horčík, fosfor, meď a mangán. Vďaka vysokému obsahu selénu a vitamínu E orechy zlepšujú antioxidačné procesy v krvi.  Navyše selén pozitívne vplýva na imunitný systém , pomáha optimalizovať činnosť štítnej žľazy a zlepšuje hladinu cholesterolu.

Para orechy alebo ako sa väčšinou nazývajú - brazílske orechy rastú predovšetkým divoko v dažďových pralesoch povodia rieky Amazon, v Brazílii, Bolívii a Peru. Nie sú v skutočnosti orechy, ale semienka plodov podobných kokosovému orechu. Plod obsahuje 10 - 25 semien chránených hrubou škrupinou.

Kvôli vysokému obsahu selénu je dôležité limitovať dennú konzumáciu orechov na maximálne 3 kusy.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Súvisiace články

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.