Pekanové orechy 100g
U Vážky

Pekanové orechy 150g

Kód 0001461

Orechy sa veľmi podobajú vlašským, sú však oveľa sladšie, jemnejšie a majú výraznejšiu orechovú chuť. Pekany sú dobrým zdrojom zdravých tukov, vlákniny a antioxidantov.  Obsahujú vitamíny A, E  a vitamíny skupiny B.  Z minerálov majú zastúpenie najmä horčík, mangán, meď a zinok.

Pekanové orechy sú plodmi stromu Orechovec pekanový, ktorý pochádza z južných štátov Severnej Ameriky. Je to mohutný strom s tvrdým červenohnedým drevom. Drevo je kvalitné a tvrdé, používa sa na výrobu golfových palíc, nábytku a podlahových krytín.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Spojené štáty, USA

Zloženie: PEKANOVÉ orechy

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 3 002 kj / 729 kcal, tuky: 72g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 5,6g, sacharidy: 4,4g, z toho cukry: 2,2g, bielkoviny: 11g, soľ: < 0,01g, vláknina: 9,6g

Alergény: 8

Názov "pekan" pochádza od domorodého obyvateľstva Ameriky,  kde znamenal orech, k rozbitiu ktorého je potrebný kameň.

PRÍPRAVA: Pred použitím je dobré orechy namočiť na 6-8 hodín do vody, čím sú výživnejšie a lepšie stráviteľné.

Oriešky môžme konzumovať samotné, pridávať na raňajky do kaše či müsli, do sladkého i slaného pečiva, do smoothie, dezertov, zmrzlín, ovocných aj zeleninových šalátov, nasekané do omáčok, rizota. Vďaka svojmu obsahu tukov z nich môžete vyrobiť aj orechovou nátierku alebo syr. Výborne chutia v kombinácii s javorovým sirupom.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.