U Vážky

Piniové oriešky Bio 100g

Kód 0001462
  • BIO

Píniové riešky sú vysoko cenené pre svoju živicovú chuť, naviac ako všetky orechy, aj pínie majú zaujímavý nutričný profil. Tento sa mierne líši v závislosti od druhu Pínie. Je bohatý na mono a polynenasýtené mastné kyseliny, vitamíny E a K, tiamín, z minerálov najmä železo, horčík, fosfor, zinok a mangán. Sú tiež dobrým zdrojom vlákniny, bielkovín, draslíka, niacínu a riboflavínu. Lisovaním za studena sa z nich získava vysokokvalitný olej.

5,90 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 09.3 23:59, budú doručené 11.3. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Rusko

Zloženie: PÍNIOVÉ oriešky

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 2 816 kj / 673 kcal, tuky: 68,4g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 4,9g, sacharidy: 13,1g, z toho cukry: 3,6g, bielkoviny: 13,7g, soľ: 0g, vláknina: 3,7g

Alergény: 8

Píniové alebo aj cédrové oriešky sú perlou medzi orechmi. Radia sa k orechom, no v skutočnosti ide o vzácne semienka borovice s neodolateľnú živicovou príchuťou. Boli vysoko cenené už v období Rímskej ríše, konzumovali ich pôvodní obyvatelia Sibíre a východnej časti Ruska, boli základnou potravinou pôvodných kmeňov Severnej Ameriky. Dnes sú považované za lahôdku a za dôležitú súčasť mnohých receptov. Najväčšími pestovateľmi sú Čína, Severná Kórea, Rusko, Pakistan a Afganistan, v Stredozemí sú to Taliansko, Turecko a Španielsko.

Konzumácia píniových orieškov môže spôsobiť tzv. „píniový syndróm“, je to horká alebo kovová chuť v ústach, ktorá môže pretrvávať niekoľko dní alebo aj týždňov od konzumácie orieškov. Tento symptóm pravdepodobne spôsobuje len jeden druh čínskej borovice.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Súvisiace články

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.