• Novinka
U Vážky

Pistácie lúpané 50g

Kód 0001463

Oriešky pistácií sú nielen chutné, ale aj zdraviu prospešné. Obsahujú zdravé tuky, sú dobrým zdrojom bielkovín, vlákniny a antioxidantov. Patria medzi plodiny najbohatšie na vitamíny skupiny  a medzi orechy s najvyšším obsahom antioxidantov bielkovín a esenciálnych aminokyselín. Z minerálov sú najviac zastúpené draslík horčík, fosfor a vápnik.

Pôvod stromu pistácia pravá je v oblastí Stredozemného mora a priľahlej časti Ázie. Tu boli tieto oriešky známe a konzumované už 7000 rokov pnl. Dnes sú hlavnými pestovateľmi Turecko, Irán a USA. Existuje niekoľko odrôd, ale za najobľúbenejšie a najlepšie sú považované práve tie iránske.

1,95 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 29.10 23:59, budú doručené 31.10. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Spojené štáty, USA

Zloženie: PISTÁCIE lúpané

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty:2 469 kj / 590 kcal, tuky: 53g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 8,6g, sacharidy: 16g, z toho cukry: 10g, bielkoviny: 20g, soľ: 0g, vláknina: 10g

Alergény: 8

Viete prečo sú pistácie drahšie ako iné orechy ? Pestujú len na niekoľkých  miestach sveta -kvôli citlivosti na tuhé zimy a horúce letá s nízkou vlhkosťou vzduchu. Trvá dlhú dobu, kým rastlina poskytne prvé plody a stromy rodia len každý druhý rok. Úroda je pomerne nízka a pistácie sa musia triediť ručne.

PRÍPRAVA: Pistácie je pred konzumáciou vhodné namočiť do vody na 12 hodín, aby sa aktivovali živiny.

Pistácie konzumujeme samostatne, posekané ich môžeme pridať do kaší a müsli. Výborne sa hodia do rôznych slaných a sladkých jedál - od šalátov, dezertov, krémov, zákuskov až po zmrzliny. Používajú sa aj na prípravu obľúbenej baklavy. Vyrába sa z nich veľmi chutné orieškové "maslo".

Informácie o trhovníkovi

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.