Ľanové semienka hnedé 200g
U Vážky

Ľanové semienka hnedé 250g

Kód 0001464
  • Bezlepkové

Ľan siaty je prastará bylina, pochádzajúca z juhovýchodnej  Ázie. Patrí k tradičným slovenským plodinám, pestovala sa na semeno, ale aj na vlákno. Semená sú lesklé, tmavohnedé. Majú vynikajúce účinky na naše zdravie, no využívajú sa tiež na technické účely na výrobu olejových farieb. Z rastliny sa vyrába ľanové plátno.

0,48 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Rusko

Zloženie: Semienka ľanu hnedého

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 1 972 kJ / 471 kcal, tuky: 40g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 4g, sacharidy: 5g, z toho cukry: 2g, bielkoviny: 23g, soľ: 0g, vláknina: 16g

Hnedé ľanové semienka sa vyznačujú typicky orieškovou chuťou. Majú vysoký obsah tukov ( 40%), sú zdrojom nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny alfa-linolenovej ALA a kyseliny linolovej CLA. Ľan patrí k rastlinám s najvyšším obsahom lignanov, ktoré sa správajú ako fytoestrogény. Je vynikajúcim zdrojom vlákniny a antioxidantov. Obsahuje vitamín E a vitamíny skupiny B, z minerálov najmä draslík, horčík a vápnik. Biologicky aktívne látky majú množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie. Efektívne znižujeú celkový Cholesterol, LDL cholesterol aj triglyceridy a majú antioxidačné účinky. Ľan je dobrou prevenciou a podpornou liečbou pri zvýšenom krvnom tlaku a cukrovke. Podporuje imunitu a má priaznivý vplyv na zdravie hrubého čreva

Pre veľký obsah antioxidantov je stabilita mastných kyselín, vitamínu E a lignanov veľmi dobrá.  Zomleté semeno uskladnené pri izbovej teplote zásadne nezmení obsah týchto látok a ani chuťové vlastnosti.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.