Ľanové semienka zlaté 100g
U Vážky

Ľanové semienka zlaté 100g

Kód 0001465
  • Bezlepkové

Ľanové semeno zlaté má jemnejšiu orieškovú chuť, ale výraznejšiu vôňu ako ľanové semeno hnedé. Konzumuje sa a pridáva do jedál väčšinou celé.  Obsah živín hnedého a zlatého ľanu je porovnateľný.

Semienka majú vysoký obsah tukov ( 40%), sú zdrojom nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny alfa-linolenovej ALA a kyseliny linolovej CLA. Ľan patrí k rastlinám s najvyšším obsahom lignanov, ktoré sa správajú ako fytoestrogény. Je vynikajúcim zdrojom vlákniny a antioxidantov. Obsahuje vitamín E a vitamíny skupiny B, z minerálov najmä draslík, horčík a vápnik. Biologicky aktívne látky majú množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie. Efektívne znižujú celkový cholesterol, LDL cholesterol aj triglyceridy a majú antioxidačné účinky. 

Objednavky, ktoré budú objednané do 30.11 23:59, budú doručené 2.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Ľan je dobrou prevenciou a podpornou liečbou pri zvýšenom krvnom tlaku a cukrovke. Podporuje imunitu a má priaznivý vplyv na zdravie hrubého čreva.

Pre veľký obsah antioxidantov je stabilita mastných kyselín, vitamínu E a lignanov veľmi dobrá.  Zomleté semeno uskladnené pri izbovej teplote zásadne nezmení obsah týchto látok a ani chuťové vlastnosti

POUŽITIE: Ľanové semienka sa primiešavajú do šalátov, alebo do cesta pri pečení chleba, ako posýpka na pečivo. Pridaním vody vznikne po pár hodinách sliz, ktorý počas dňa vypite alebo po častiach pridajte svojho jedla, využíva sa ako zahusťovadlo či náhrada vajec do pečenia. Pomleté semená sa pridávajú do múky pri pečení koláčov, do jogurtov, müsli či smoothies.

Pre dosiahnutie účinkov sa odporúča denne konzumovať 2 – 4 čajové lyžičky mletého semena.

Krajina pôvodu: Ukrajina

Zloženie: Semienka ľanu zlatého

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 2 110 kJ / 512 kcal, tuky: 42g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 3,7g, sacharidy: 2g, z toho cukry: 2g, bielkoviny: 18g, soľ: 0,05g, vláknina: 27g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.