Slnečnicové semienka Bio 200g
U Vážky

Slnečnicové semienka Bio 250g

Kód 0001468
  • Bezlepkové
  • BIO

Slnečnicové semienka sú plodmi Slnečnice ročnej. Dorastajú na žiarivo žltom kvete, ktorý môže dosahovať priemer až 30 cm. Jeden kvet obsahuje až 2000 semien.  Pôvodom je zo Severnej Ameriky, dnes sú poprednými svetovými pestovateľmi Rusko a Ukrajina.

Slnečnicové semienka majú jemne orieškovú chuť, sú obzvlášť bohaté na  esenciálne mastné kyseliny. najmä polynenasýtené, vitamín E, vitamíny skupiny B, selén a  železo. Sú tiež zdrojom rastlinných bielkovín, mangánu a kyseliny pantoténovej.

Lisovaním za studena sa z nich získava kvalitný olej, vyrába sa vegánske maslo a obľúbené je aj ich nakličovanie.

1,13 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 16.5 23:59, budú doručené 18.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Bulharsko

Zloženie: Slnečnicové semienka

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové hodnoty: 2 475 kJ / 591 kcal, tuky: 45g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 5,6g, sacharidy: 27,6g, z toho cukry: 3,1g, bielkoviny: 19,1g, soľ: 0g, vláknina: 11g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.