Ananás nesírený krúžky 100g
U Vážky

Ananás nesírený krúžky 150g

Kód 0001471
  • Bezlepkové

Ananás je exotické ovocie pochádzajúce z Ameriky. Ide o atraktívnu rastlinu, ktorá má dlhé špicaté zelené listy. Dužina ananásu je šťavnatá a žltá. Prvým Európanom, ktorý poznal toto ovocie, bol Kryštof Kolumbus na ostrove Quadeloupe. Je ľahko stráviteľný, má sladkú ľahko štipľavú chuť. Nesírený ananás je vypestovaný a sušený prirodzeným spôsobom na slnku a neobsahuje žiadne prídavné a konzervačné látky.

Objednavky, ktoré budú objednané do 30.11 23:59, budú doručené 2.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Kostarika

Zloženie: Sušený ananás bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 201 kj / 287 kcal, tuky: 0,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 69,3g, z toho cukry: 57,2g, bielkoviny: 2g, soľ: 0,07g

Ananás obsahuje rôzne vitamíny, minerály a dôležité stopové prvky. Z 90% je tvorený vodou. Je vhodný na udržiavanie štíhlej línie, vďaka nízkemu obsahu kalórii a množstva vlákniny. Na organizmus pôsobí očistne, preto sa využíva ako súčasť očistných kúr,  odvodňuje. Domorodci používali šťavu z ananásu pri tráviacich problémoch, na liečenie bronchitídy a artritídy, pri zapálenom hrdle ňou kloktali. Zlepšuje imunitu, zdravie ústnej dutiny a dokonca aj zdravie kostí. Je dokázané, že pôsobí protizápalovo a zvyšuje účinnosť antibiotík. Pomáha pri liečbe srdcových chorôb a trombózy, pretože rozpúšťa krvné zrazeniny. Udržiava zdravie očí a odstraňuje pigmentové škvrny.

Ananás môže priaznivo ovplyvniť rasť vlasov, nechtov a zdravie kože. V tradičnej čínskej medicíne je používaný na problémy so žalúdkom a slezinou, s nízkym tlakom a pomáha dodávať silu dolným aj horným končatinám.PRÍPRAVA: Nesírený ananás slúži ako zdravá maškrta. Nakrájané na menšie kúsky ich pridávame do kaší, cookies, muffinov, na dochutenie omáčok a sladkých jedál.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.