Brusnice Bio 100g
U Vážky

Brusnice Bio 250g

Kód 0001473
  • BIO

Brusnice sú vždyzelený krík. pochádzajúci zo Severnej Ameriky. Indiáni ho tradične používali na konzerváciu potravín, farbenie látok a hojenie rán. Brusnice rastú predovšetkým v chladnejších oblastiach severnej pologule a vyžadujú kyslú pôdu. Poznáme ich aj pod názvom Kľukva veľkoplodá.

Vyznačujú sa vysokým  obsahom živín a antioxidantov. Obsahujú taníny, polyfenoly, organické kyseliny, vitamíny B a C, karotenoidy a minerály draslík, horčík, vápnik a železo. Vďaka svojmu zloženiu majú antioxidačné a protizápalové účinky. Sú vhodnou podpornou liečbou infekcií močových ciest a infekcie baktériou Helicobacter. Majú celkový antioxidačný účinok.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Spojené štáty, USA

Zloženie: Sušené brusnice bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 222 kJ / 288 kcal, tuky: < 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: < 0,1g, sacharidy: 68g, z toho cukry: 53g, bielkoviny: 1,2g, soľ: 0g, vláknina: 4,3g

Čerstvé brusnice sú pomerne tvrdé, kyslé a horkasté, preto sa konzumujú väčšinou spracované. Až 95% svetovej produkcie sa spracováva, a to na šťavy, omáčky, kompóty, džemy a želé.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.