U Vážky

Goji Premium BIO 150g

Kód 0001476
  • BIO

Goji sú plodmi rastliny Kustovnica čínska, ktorá sa vyskytuje v Číne, Japonsku a Kórei. Rastú v úrodnej pôde v oblasti Himalájí. Plody sa pri zbere strasú na plachty a potom sa prirodzene sušia bez použitia siričitanov v polotieni, kým nestratia väčšinu vody. V oblastiach, kde sú Goji bežnou súčasťou stravy, nájdeme obyvateľstvo s najdlhším priemerným vekom na Zemi.

4,35 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 22.4 23:59, budú doručené 24.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Čína

Zloženie: Sušená kustovnica čínska bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 461 kJ / 349 kcal, tuky: 0,39g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 77,1g, z toho cukry: 45,6g, bielkoviny: 14,3g, soľ: 0g, vláknina: 13g

V tradičnej čínskej medicíne sú plody kustovnice nezastupiteľné a používajú sa po stáročia. Majú veľmi silné antioxidačné účinky, ktoré nás chránia pred škodlivým vplyvom voľných radikálov, ktoré zapríčiňujú starnutie organizmu a napomáhajú vzniku rakovinových buniek. Obsahuje 18 rôznych aminokyselín, vrátane esenciálnych, vlákninu, stopové prvky ako zinok, meď, vápnik, selén, železo, fosfor a ďalšie. Goji má najviac karotenoidov zo všetkých známych rastlín, obsahuje vitamín A, C , E a tiež vitamíny skupiny B.  Goji zlepšuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém, stimuluje tvorbu červených a bielych krviniek, zlepšuje činnosť čriev a dodáva životnú energiu.

Goji sa v modernej medicíne používa na podporu liečby zvýšenej hladiny cholesterolu či pri problémoch s prostatou. V Číne sa považuje za liečivú potravinu, ktorá podporuje dlhovekosť a vitalitu. Podporuje pozitívne myslenie, pravdepodobne preto sa v Ázii nazýva "bobule šťastia" a v tradičnej čínskej medicíne používa najmä pri liečení úzkosti a  únavy.

PRÍPRAVA: Príprava čaju: Na 2,5 dcl vody pridáme 2-3 čajové lyžičky, varíme cca 15 minút (alebo po zaliatí vriacou vodou necháme 20-30 minút lúhovať), precedíme.

Svojou trpko-ovocnou chuťou sú goji chutným doplnkom müsli, obilnej kaše a dezertov. Môžete si z nich pripraviť čaj samostatne, alebo pridať bobule k zelenému čaju.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.