Hrozienka Sultanky BIO 250g
U Vážky

Hrozienka Sultanky BIO 250g

Kód 0001478
  • BIO

Hrozienka sú sušené plody-bobule viniča hroznorodého, lianovitej rastliny, pradepodobne pôvodom z Malej Ázie (oblasť východného Turecka). Už 2000 rokov pnl. sa pestovali v Perzii a Egypte. Od tých čias sa ich spôsob spracovania veľmi nezmenil, sušia sa prirodzene, na slnku.

Sultánky sa získavajú z veľkých žltozelených bobúľ hrozna. Boli dopestované ekologicky v Turecku, sú nesírené. Miesto obvyklého sírenia sa používajú alternatívne metódy. Pred sušením sa hrozno krátko ponorí do roztoku uhličitanu draselného s trochou bio olivového oleja, čím sa skráti doba sušenia na slnku. Sultánky sa sušia len 3-5 dní a zachovajú si svetlejšiu farbu.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Uzbekistan

Zloženie: Sušené hrozienka Sultánky bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 279 kJ / 302 kcal, tuky: 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 68g, z toho cukry: 67g, bielkoviny: 2,5g, soľ: 0,05g, vláknina: 5,2g

Hrozienka sú zdrojom energie, ich hlavnou zložkou sú cukry, z ktorých najväčšiu časť tvorí glukóza a fruktóza. Obsahujú tiež vlákninu a sú prirodzeným zdrojom antioxidantov. Z minerálov sú dobre zastúpené železo, draslík, horčík a mangán, z vitamínov sú to vitamíny skupiny B.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.