U Vážky

Physalis / machovka RAW 150g

Kód 0001482

Exotické ovocie physalis je plodom byliny Machovka peruánska,  známa tiež ako židovská čerešňa alebo zlaté bobule. Pochádza z Ánd, divoko rastie vo vyšších nadmorských výškach v Kolumbii, Ekvádore, Peru a Chile. Patrí do rovnakej čeľade rastlín ako napríklad rajčiny či baklažán. Je mimoriadne aromatická, sladká až kyslastá, svieža a šťavnatá, chuťou pripomína trochu egreš, trochu ananás. Plody sú žlto oranžové guličky veľké ako čerešne ukryté v slamovožltých krásnych kalichoch pripomínajúcich lampióny. Používa sa aj ako dekoratívna rastlina.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Kolumbia

Zloženie: Sušená machovka peruánska (Physalis Peruviana) bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 423 kJ / 340 kcal, tuky: 6,17g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 3,85g, sacharidy: 63,4g, z toho cukry: 28,6g, bielkoviny: 7,72g, soľ: 0,05g, vláknina: 24,21g

Machovka je sušená prirodzeným spôsobom na slnku a neobsahuje žiadne prídavné a konzervačné látky.

Okrem zaujímavej chute sú zaujímavé aj obsahom živín.  Sú výborným zdrojom vitamínov C, B1, B2 a B3, beta-karoténu, z minerálov najmä železa,fosforu a vápnika. Obsahujú sacharidy, vlákninu, bielkoviny a bioflavonoidy. Bobule machovky obsahujú viac vitamínu C ako citróny.Vysoký obsah vitamínu C a železa stimuluje imunitný systém a znižuje únavu. Plody majú antioxidačné účinky, pomáhajú zlepšovať zrak, regulovať hladinu cukru a tukov v krvi.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.