Slivky  Bio 100g
U Vážky

Slivky Bio 250g

Kód 0001483
  • BIO

Slivka domáca je jedno z najrozšírenejšie pestovaných druhov ovocia na Slovensku. Patrí medzi typické ľudové ovocie so širokými možnosťami využitia. Jej domovom je pravdepodobne Malá Ázia (oblasť východného Turecka) a Kaukaz, odkiaľ sa vplyvom Grékov a Rimanov rozšírili do celého Stredomoria. Do európskej kuchyne ich priviezli benediktíni. Na Slovensku sa začali pestovať v 18. storočí, najkvalitnejšou odrodou bola bystrická slivka. Slivky sa konzumovali čerstvé, piekli sa z nich koláče, robil lekvár, slivovica, varila sa z nich polievka slivčanka a sušili sa. Sušené sa pridávali do polievok, omáčok, koláčov. Varenie lekváru bolo rozšírené na celom území Slovenska a bolo dôležitou spoločenskou udalosťou.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Bulharsko

Zloženie: Sušené slivky

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 004 kJ / 240 kcal, tuky: 0,38g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 63,88g, z toho cukry: 46,23g, bielkoviny: 2,18g, soľ: 0g, vláknina: 7,1g

Slivky sú veľmi výživným ovocím, obsahujú sacharidy, množstvo minerálov, antioxidantov, vitamínov a vlákninu. Z minerálov sú význame zastúpené najmä draslík, horčík, meď a mangán, z vitamínov vitamíny A,K, a vitamíny skupiny B. Slivky obsahujú sorbitol, je to druh cukru s laxatívnymi účinkami. Konzumácia sušených sliviek prispieva k zdraviu kostí, znižuje riziko výskytu osteopénie a osteoporózy, podporuje činnosť čriev a vylučovanie, pomáha regulovať hladinu cukru v krvi.

Bio slivky sú sušené bez použitia konzervantov. Prírodné cukry môžu kryštalizovať a vytvoriť na ovocí biely povlak. Tento prirodzený povlak neznižuje kvalitu ovocia, naopak je známkou toho, že ovocie nebolo chemicky ošetrované.

Slivka kvitne skoro na jar a pomerne dobre znáša jarné mrazíky.Aj pre tieto vlastnosti je v čínskej filozofii považovaná za symbol ukončenia zimy a zvestovateľa jari. V starých čínskych rozprávkach sa hovorí, že sladká vôňa kvetov slivky rozosvieti svet a odstráni horkosť a chlad zimy. Podľa japonskej tradície má slivka, „ume“, ochrannú moc a sadí sa do severovýchodnej časti záhrad, odkiaľ veria, že prichádzajú negatívne energie.

PRÍPRAVA: Pred konzumáciou odprúčame namočiť do teplej vody na 1-2 hodiny.

Konzumujeme samostatne, pridávame  do jogurtov, musli a kaší, výborne sú v kombinácii so pšenom a škoricou. Môžeme použiť do koláčov, kapustnice i fazuľovej polievky. Sú vhodné na prípravu raw dezertov a slivkových omáčok.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.