Chia Bio 100g
U Vážky

Chia Bio 100g

Kód 0001711
  • Bezlepkové
  • BIO

Chia semienka sú plodmi Šalvie hispánskej. 

Je to jednoročná rastlina pochádzajúca z horských oblastí Mexika a Južnej Ameriky. Šalvia hispánska je posvätná plodina Aztékov a Máyov, ktorí ju používali ako liečivo a platidlo.

Semienka majú pomerne nízku kalorickú hodnotu, zároveň však dodajú vášmu telu množstvo živín. Sú bohaté na vlákninu, omega 3 mastné kyseliny, bielkoviny a antioxidanty. Sú výborným zdrojom vápnika, horčíka, mangánu a fosforu.  Obsahujú tiež vitamíny skupiny B a zinok. Veľkú časť sacharidov tvorí vláknina, vďaka čomu sú schopné absorbovať vodu v množstve 10-12 násobku svojej váhy.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

PRÍPRAVA: 1 PL chia semienok zalejte polovicou šálky vody a nechajte 10 minút napučať. Vznikne rôsolovitá tekutina, ktorá v recepte nahradí jedno celé vajce.

POUŽITIE: Chia sa používa na prípravu kaše a pudingu, tiež sa pridáva do dezertov, jogurtov, kaší, smoothies, ako posýpka na šaláty či do zemiakových placiek.

Krajina pôvodu: Bolívia

Zloženie: Chia semienka

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 

1 832 kJ / 444 kcal, tuky: 31,4g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 3,5g, sacharidy: 4,9g, z toho cukry: 0,8g, bielkoviny: 21,2g, soľ: 0,025g, Mononenasýtené mastné kyseliny: 3g, Polynenasýtené mastné kyseliny: 24.9g, Vláknina: 33.7g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.