Slovenské konopné semienka lúpané 50g
U Vážky

Slovenské konopné semienka lúpané 100g

Kód 0001712
  • Bezlepkové

Naše konopné semienka pochádzajú priamo od pestovateľa z Turca a sú dodávané vždy čerstvo nalúpané.

Konopné semienka poskytujú komplexné rastlinné bielkoviny. Obsahujú všetkých 22 aminokyselín, vrátane 9 esenciálnych, i keď novšie štúdie uvádzajú, že obsah aminokyseliny lyzín je nízky. Semienka sú tiež dobrým zdrojom nerozpustnej vlákniny, zdravých tukov, vitamínov, minerálov a antioxidantov. Tuky sú zložené najmä z polynenasýtených mastných kyselín. Pomer omega 6 a omega 3 mastných kyselín je ideálny, 3:1. Z minerálov majú dobré zastúpenie najmä horčík a železo, z vitamínov sú to najmä vitamíny skupiny B a vitamín E.

2,50 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Konzumácia konopných semienok pozitívne vplýva na imunitný systém, pomáha znížovať krvný tlak, a LDL cholesterol, upravuje triglyceridy a zvyšuje hladinu HDL cholesterolu v krvi.

Konopa siata je odolná rastlina, pôvodom pravdepodobne v Strednej Ázii. Do Európy ju priniesli 2800 rokov p.n.l. Skýti. Na čas sa stala hlavnou plodinou v mnohých európskych krajinách, kedy sa pestovala hlavne na vlákno. Konopa dokáže rásť v každom ekosystéme na svete. Rastlina môže byť vysoká 1-4 metre, nevyžaduje žiadne pesticídy a dokonca prirodzene potláča burinu.

POUŽITIE: Lúpané konopné semienka sú vhodné na priamu konzumáciu, ale tiež sa pridávajú do vločiek, müsli a smoothies, či dokonca do zmrzliny. Môžeme nimi posypať šaláty, cestoviny, alebo vyrobiť pesto a tiež rastlinné mlieko.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Konopné semienka lúpané

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Výživové hodnoty: 

2 387 kJ / 571 kcal, tuky: 30g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 5,2g, sacharidy: 10,9g, z toho cukry: 1,78g, bielkoviny: 30,6g, soľ: 0g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.