Tekvicové semienka bez šupky 100g
U Vážky

Tekvicové semienka bez šupky 250g

Kód 0001713
  • Bezlepkové

Naše tekvicové semienka pochádzajú zo Slovenska priamo od lokálnych pestovateľov.

Tekvicové semená sú obzvlášť bohaté na esenciálne mastné kyseliny, antioxidanty, železo, horčík a vitamíny skupiny B, vrátane kyseliny listovej. Sú tiež dobrým zdrojom rastlinných bielkovín, vitamínu E a K, minerálov ako fosfor, mangán, zinok a meď.

Za studena sa z nich lisuje kvalitný a výživný olej, vyrába sa múka, tá sa pridáva  do cestovín  či do chleba.

2,25 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 22.4 23:59, budú doručené 24.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Tekvica veľkoplodá je jednoročná kultúrna rastlina, ktorej plodom je najväčšia bobuľa na svete – tekvica. Ľahko sa kríži, preto dnes poznáme cez 800 druhov rôznych odrôd, chutí a farieb. Pochádza z Ameriky, kde bola pestovaná Inkami. Zo západu sa rozšírila aj do Európy, Ázie, Austrálie a Nového Zélandu. Najväčším producentom je USA, Mexiko, India a Čína. Tekvicu s obľubou pestujeme aj na Slovensku.

PRÍPRAVA: Nepražené semienka je vhodné pred konzumáciou namočiť na 6 až 8 hodín vďaka čomu budú bohatšie na všetky živiny a enzýmy.

POUŽITIE: Tekvicové semienka sú výborná maškrta. Môžeme jesť samotné, alebo jemne opražiť na suchej panvici, posoliť a vznikne výborná pochúťka namiesto chipsov. Pridávajú sa do nátierok,jogurtov, musli, šalátov, polievok či omáčok.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Tekvicové semienka

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Výživové hodnoty: 

2 263 kJ / 541 kcal, tuky: 45,8g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 8,7g, sacharidy: 16,8g, z toho cukry: 1g, bielkoviny: 24,5g, soľ: 0,02g, vláknina: 6,2g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.