Sezam čierny 100g
U Vážky

Sezam čierny 100g

Kód 0001715
  • Bezlepkové

Sezamové semená môžu mať rôzne farebné odtiene, v závislosti na odrode. Čierne, hnedé, bronzové, šedé, zlatisté a biele. Čierny sezam, nazývaný aj „kala til,“ patrí k najstaršie používaným koreninám. Vyniká výraznejšou chuťou, chrumkavosťou a vysokým obsahom vápnika.  Primárne sa pestuje v Ázii i keď rýchlo získava popularitu na celom svete.

Sezam je jedným z najlepších rastlinných zdrojov vápnika, horčíka, stopových prvkov a esenciálnych mastných kyselín. Je tiež dobrým vlákniny, rastlinných bielkovín, vitamínov skupiny B a antioxidantov.Tenká šupka obsahuje najviac vlákniny, minerálov a antioxidantov, obsahuje ale tiež látky, ktoré vstrebávanie sťažujú. Preto je semienka vhodné pred konzumáciou krátko opražiť.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Z čierneho sezamu sa tiež vyrába  sezamová pasta. olej  a rastlinné mlieko.andle bez šupky, sú jemnejšie, nasladlejšie a majú lahodnejšiu orieškovú chuť. Šupka sa z mandlí odstraňuje blanšírovaním. Je to tepelná úprava, pri ktorej sa orechy ponoria na veľmi krátku dobu do vriacej vody a následne do vody studenej.

POUŽITIE: TVýborný na posyp sladkého a slaného pečiva. Môžeme  pridať do jogurtu, kaše, šalátov a rôznych sladkých či slaných pokrmov a použiť tiež na obaľovanie. Výborne doplní ázijské jedlá, sushi, ryžu,musli či smoothies.

Krajina pôvodu: India

Zloženie: Semienka SEZAMU čierneho

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové hodnoty: 

2 427 kJ / 580 kcal, tuky: 50,7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 9,7g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 16,8g, soľ: 0,05g, vláknina: 9,9g

Alergén: SEZAM

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.