Žerucha na nakličovanie Bio 30g
U Vážky

Žerucha na nakličovanie Bio 30g

Kód 0001719
  • BIO

Klíčky žeruchy patria medzi tie najčastejšie používané , najmä v gastronómii.  Majú špecificky korenistú a jemne ostrú chuť. Sú bohatým zdrojom kyseliny listovej a vitamínu C a  K, obsahujú množstvo minerálnych látok dôležitých pre fungovanie nášho organizmu, najmä  draslík, horčík a vápnik.

0,87 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

0 ks na sklade

Viac o produkte

Počas klíčenia dochádza v semienkach k prírodným chemickým procesom, kedy sa aktivujú enzýmy, proteíny sa menia na voľné aminokyseliny, škroby sa rozkladajú na jednoduché cukry, zvyšuje sa obsah vitamínov a minerálov a vo fáze kedy dorastajú už zelené výhonky sa zvyšuje obsah karoténu a chlorofylu. Keď semená klíčia, stúpa ich zásaditosť. Konzumácia klíčkov zásobuje telo kompletnými živinami, spomaľuje starnutie, podporuje metabolizmus, posilňuje imunitu a  upravuje trávenie . Výhodou je aj to, že si sami pestujeme rastlinky, ktoré konzumujeme čerstvé a neobsahujú nežiadúce pesticídy.

Ideálne je konzumovať klíčky surové, tak si zachovajú maximum výživných látok

PRÍPRAVA: Semienka prepláchneme a môžeme namočiť na 15 minút. Semienka nakličujeme  2-3  dní na tmavšom mieste, v špeciálnej miske, alebo na vate. Denne 2-3 x navlhčíme vodou. Prvé klíčky sa objavia cca po 2 dňoch, misku premiestnime na svetlé miesto, nie však na priame slnko. Klíčky vyrastú za 5-6 dní. V chladničke vydržia 1-2 týždne.

POUŽITIE: Kličky sú vhodné do šalátov, pomazánok, môžeme ozdobiť omelety a prílohy, samostatne tiež konzumovať samostatne.

Krajina pôvodu: Rakúsko

Zloženie: Semienka BIO žeruchy na nakličovanie

Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.