U Vážky

Skorocel indický Psyllium 50g

Kód 0001722
  • Bezlepkové

Ako zdravé sú vaše črevá, tak zdraví ste aj vy sami. V črevách sa nachádza až 80 % našej celkovej imunity. Na detoxikáciu čriev, a teda celého tela, existuje veľa prírodných liekov a rastliniek. Jedným z nich je aj psyllium.

0,90 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 23.9 23:59, budú doručené 25.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Skorocel indický sa vyskytuje v Ázii, prevažne v Indii. Pochádza z vyčistených pliev semien byliny Plantago ovata. Dorastá do výšky 15 cm a má veľmi krátku tvrdú stonku. Táto drobná rastlinka sa pestuje už 2 000 rokov pre jej liečebné účinky, pôsobiace najmä na tráviacu sústavu. Používa sa hlavne v tradičnej ayurvédskej medicíne. Ide o čistú vlákninu, ktorú naše telo nie je schopné spracovať, no je živnou pôdou pre probiotické baktérie v hrubom čreve. Skorocel obsahuje omnoho väčšie množstvo vlákniny ako iné obilniny, napr. ovos či jačmeň. Dokonca je považovaný za jeden z najbohatších prírodných zdrojov vlákniny vôbec.

Psyllium sa odporúča tým, ktorí trpia nedostatkom vlákniny. Psyllium pozitívne pôsobí pri čistení organizmu od toxických látok, zlepšuje trávenie, odstraňuje zápchu a pomáha pri hnačkách. Vytvára zdraviu prospešné baktérie a teda lepšie prostredie pre vstrebávanie živín v tele. Pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, rovnako aj reguluje vysoký cholesterol. Ideálny je pri redukčných diétach, pretože spôsobuje pocit plnosti. Navyše vláknina psyllium je vhodná aj pre ľudí s celiakiou.

Môžete ju použiť aj pri pečení, pretože po namočení do vody vznikne gél, ktorý vašim pečeným dobrotám dodá potrebnú vláčnosť a bráni drobivému a suchému cestu. Psyllium môžete pridať do koláčov, chlebov, palaciniek alebo do smoothies.

PRÍPRAVA: 2 čajové lyžičky rozmiešame v 1 šálke vody (250ml) a následne zapijeme ďalšou šálkou vody.

Zarobené psyllium môžete pridať do jogurtu alebo jedla. Psyllium však určite nevarte. Odporúčané denné množstvo pre dospelého človeka je 10 gramov (4 čajové lyžičky). Deti od 6 rokov a tehotné alebo kojace ženy môžu mať však denné množstvo iba 1 čajovú lyžičku.

Ideálne je užívať 30 minút pred jedlom.

Krajina pôvodu: India

Zloženie: Mletý Skorocel indický (vláknina Psyllium)

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením

Výživové hodnoty: 

733 kj / 183 kcal, tuky: 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1g, sacharidy: 0,9g, z toho cukry: 0,6g, bielkoviny: 1,1g, soľ: 0g, vláknina: 86g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.