Figy Bio 250g
U Vážky

Figy Bio 250g

Kód 0001723
  • BIO

Figy sú plodmi stromu figovníka. Svojím tvarom pripomínajú slzu. Figovník je pôvodom zo Stredného východu a západnej Ázie,  no darí sa mu aj v našich zemepisných šírkach.

Figy sú jedinečné ovocie bohaté na živiny. Sú dobrým zdrojom vlákniny, minerálnych látok, hlavne medi,draslíka, horčíka a železa. Vášmu telu dodajú vitamíny skupiny B a vitamín K. Obsahujú ficin, enzým štiepiaci bielkoviny, podobne ako papain v papáji alebo bromelin v ananáse. Vďaka vysokému obsahu vlákniny, nerozpustného lignínu a ficínu podporujú trávenie a vylučovanie.

Využíva sa nielen ovocie, ale aj listy obsahujúce výživné látky podobné ako ovocie. Z listov sa pripravuje čaj, ktorý podľa štúdií pozitívne vplýva na hladinu cukru v krvi. Listy sa tiež plnia ryžou, podobne ako listy viniča. 

3,75 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

PRÍPRAVA: Pred použitím, najmä na ďalšie spracovanie, je vhodné ich vopred na niekoľko hodín namočiť do vody.

POUŽITIE: Figy sú výborné na priamu konzumáciu. Hodia sa na prípravu dezertov, cereálnych a raw tyčiniek, pridávajú sa do šalátov, müsli a  cereálnych kaší. Dobre sa kombinujú so syrmi a orechmi, sú lahodné v kombinácii s anízom, feniklom a tiež škoricou.

Krajina pôvodu: Turecko

Zloženie: Sušené figy bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu

Výživové hodnoty: 

1 061 kJ / 251 kcal, tuky: 0,8g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 54g, z toho cukry: 40g, bielkoviny: 2,8g, soľ: 0,02g, vláknina: 8,2g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.