U Vážky

Pistácie kúsky 100g

Kód 0002532

Oriešky pistácií sú nielen chutné, ale aj zdraviu prospešné. Obsahujú zdravé tuky, sú dobrým zdrojom bielkovín, vlákniny a antioxidantov. Patria medzi plodiny najbohatšie na vitamíny skupiny B a medzi orechy s najvyšším obsahom antioxidantov bielkovín a esenciálnych aminokyselín. Z minerálov je v nich najviac zastúpené draslík horčík, fosfor a vápnik.

Pôvod stromu pistácia pravá je v oblastí Stredozemného mora a priľahlej časti Ázie. Tu boli tieto oriešky známe a konzumované už 7000 rokov pnl. Dnes sú hlavnými pestovateľmi Turecko, Irán a USA. Existuje niekoľko odrôd, ale za najobľúbenejšie a najlepšie sú považované práve iránske.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

POUŽITIE: Pridajte kúsky pistácií do müsli, granoly, alebo nimi posypte ovsenú kašu, jogurt, zákusky cestoviny či šalát. Dodáte svojmu jedlu nielen príjemnú chuť orieškov ale aj živiny.

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 75%. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Zloženie: PIPISTÁCIE

Alergény: PISTÁCIE

Výživové hodnoty: 2 485 kj / 594 kcal, tuky: 56g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 6g, sacharidy: 19g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 19,3g, soľ: 0,02g, vláknina: 1,9g

Krajina pôvodu: Irán

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.