Moruša nesírená BIO 100g
U Vážky

Moruša nesírená BIO 100g

Kód 0002533
  • BIO

Tento prastarý dekoratívny a úžitkový strom má pôvod v severnej Číne, kde sa už tisícročia pestuje ako úžitková, liečivá a okrasná rastlina. Za jeho rozšírením stojí priadka morušová, ktorej potravou sú práve listy moruše bielej. Lahodné ovocie sa tvarom podobá malinám. Biele plody sú osviežujúce a s vanilkou príchuťou.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Plody moruše sú veľmi dobrým zdrojom vlákniny, vitamínu C, vápnika, horčíka, železa a draslíka. Obsahujú tiež bielkoviny, vitamín K a riboflavín. Vďaka svojmu zloženiu  pomáhajú regulovať hladinu cukru a cholesterolu v krvi, podporujú trávenie a posilňujú imunitný systém. Okrem plodov je liečivá aj kôra a listy.

Moruša je produktom ekologického poľnohospodárstva, je sušená prirodzeným spôsobom na slnku a neobsahuje žiadne prídavné a konzervačné látky.

Plody sú vhodné na priamy konzum, sušia sa a spracovávajú na džemy, marmelády, víno či destiláty.

ZAUJÍMAVOSTI: Bola známa už v dávnych civilizáciách. V Grécku boli plody moruše zasvätené bohyni múdrosti Minerve, v Rímskej ríši sa plody využívali na liečenie ústnej dutiny, hrdla a pľúc. V tradičnej čínskej medicíne sa moruša biela využíva ako “chladiace” ovocie. Odstraňuje z tela nadmerné teplo a všetky toxíny.

Je len málo takých ovocných stromov, ktoré v horúci letný deň poskytnú tieň a aj osviežujúce ovocie. Vedela to aj Mária Terézia. Počas jej vládnutia sadili moruše biele popri cestách, aby pocestní mali po ruke svieže ovocie a oddýchli si v tieni košatých stromov.

POUŽITIE: Konzumujeme samostatne, ako náhradu sladkostí. Vďaka sladkej chuti ju majú radi aj deti. Môžeme pridať do musli, jogurtov, šalátov, orechových zmesí, do cookies a koláčov. Namočením vo vode získa plný tvar a môže sa použiť aj do smoothies.

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiarenium.

Zloženie: Sušená moruša biela bez konzervantov a chemických prísad

Výživové hodnoty: 1 404 kJ / 333 kcal, tuky: 2,9g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 60g, z toho cukry: 42g, bielkoviny: 11g, soľ: 0,19g, vláknina: 13g

Krajina pôvodu: Turecko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.