Slovenský mak modrý 250g
U Vážky

Slovenský mak modrý 250g

Kód 0002535
  • Bezlepkové

Mak modrý bol vypestovaný na úrodných poliach južného Slovenska, odkiaľ pramení jeho výnimočná chuť.

Mak siaty je jednoročná rastlina s kvetmi, ktoré sú bielej, ružovej, červenej alebo fialovej farby. Pochádza z oblasti Stredozemia a Mezopotámie. Dnes sú najväčšími pestovateľmi Česká republika a Turecko. Semienka maku môžu mať farbu tmavo modrú,bielu alebo okrovú. Takmer celá produkcia  maku sa využíva v potravinárskom priemysle. Makovice  sa využíva vo farmácii

Mak je bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín.a vápnika.  Obsahuje tiež významné množstvo  horčíka, železa, mangánu, fosforu, medi a zinku. Z vitamínov sú zastúpené najmä kyselina listová a ďalšie vitamíny skupiny B.

Lisuje sa z neho olej, z výliskov sa melie múka. Z maku sa vyrába aj výživné rastlinné mlieko

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

ZAUJÍMAVOSTI: Zrnká maku znamenajú bohatstvo a hojnosť, preto by na našom sviatočnom  a najmä novoročnom stole nikdy nemali chýbať makové koláče.

POUŽITIE: Mak sa najčastejšie používa v sladkých pokrmoch, do koláčov, buchiet, na rezance, šúľance alebo ako posyp na pečivo. Môžete tiež pridať do kaše a musli. Ak mak opražíme na panvici, uvoľnia sa aromatické oleje a zvýrazní jeho orechová aróma. Doma si môžeme z maku jednoducho vyrobiť rastlinné mlieko.

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 70%

Zloženie: Mak modrý

Výživové hodnoty:  2 275 kj / 544  kcal, tuky: 42g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 5g, sacharidy: 8g, z toho cukry: 1g, bielkoviny: 22g, soľ: 0g

Krajina pôvodu: Slovensko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.