Ryža Basmati biela Bio 500g
U Vážky

Ryža Basmati biela Bio 500g

Kód 0001375
  • Bezlepkové
  • BIO

Ryža Basmati má najnižší glykemický index zo všetkých druhov ryží, energia z nej sa neukladá v našom tele vo forme tukových zásob, keďže sa uvoľňuje postupne. Má aj vyšší obsah minerálov ako ostatné ryže, najmä vyšší obsah horčíka pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, vďaka čomu je basmati vhodné zaradiť do jedálnička v prípade ľudí s cukrovkou. Celozrnná a aj biela ryža Basmati obsahujú rezistentný škrob, ktorý chráni črevá, udržuje ich zdravé a zvyšuje imunitu. Tento škrob tiež navodzuje pocit sýtosti a reguluje chuť do jedla. Je odporúčaná pacientom s vysokým krvným tlakom a zvýšeným cholesterolom. Keďže je ľahko a rýchlo stráviteľná, je to najvhodnejší druh ryže pre malé bábätká.

Ryža Basmati sa pri varení nelepí, je sypká.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Pakistan

Zloženie: BIO ryža Basmati biela

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Výživové hodnoty:

1 486 kJ / 354 kcal, tuky: 0,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1g, sacharidy: 79g, z toho cukry: 0,2g, bielkoviny: 7g, soľ: 0,02g, vláknina: 1,3g

Ryža Basmati sa môže pestovať výlučne v štátoch severnej Indie - Punjab, Delhi, Himachal Pradesh, Haryana, Uttarakhand, Uttar Pradesh a v Pakistane.

Názov basmati pochádza zo sanskritského slova "basamati", čo znamená voňavý.

PRÍPRAVA: Basmati ryžu je dôležité správne pripraviť. Ryžu poriadne preplachujeme až kým voda nie je číra, potom ju zalejeme čistou vodou, aby bola celkom ponorená a necháme minimálne pol hodinu odstáť. Následne ju scedíme a pridáme do hrnca s vriacou vodou. Na 1 diel ryže dáme 2 diely vody. Keď sa začne variť, plameň stíšime na minimum a necháme pod pokrievkou ešte 5 minút variť a potom vypneme. Ryžu necháme stále na sporáku prikrytú asi 15 minút, dokým nezmäkne. Ale môžeme ju pripraviť aj ako klasickú ryžu. Ak ju chceme rozvariť, pred varením pridáme viac vody a varíme dlhšie, po uvarení a vychladnutí pridáme obľúbený puding a máme rýchly dezert. Ak rozvarenú ryžu rozmixujeme ponorným mixérom, pripravíme z nej skvelú veľmi chutnú a zdravú raňajkovú kašu pre najmenších. Pre staršie deti môžeme pridať agáve sirup, hrozienka, škoricu či orechy. Basmati ryža sa používa ako zdravá príloha namiesto obyčajnej ryže, alebo na prípravu exotických pokrmov či dezertov.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.