Ryža Basmati natural Bio 500g
U Vážky

Ryža Basmati natural Bio 500g

Kód 0001376
  • Bezlepkové
  • BIO

Ryža Basmati natural má najnižší glykemický index zo všetkých druhov ryží, energia z nej sa neukladá v našom tele vo forme tukových zásob, keďže sa uvoľňuje postupne. Má aj vyšší obsah minerálov, najmä vyšší obsah horčíka pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, vďaka čomu je basmati vhodné zaradiť do jedálnička v prípade ľudí s cukrovkou. Celozrnná a aj biela ryža Basmati obsahujú rezistentný škrob, ktorý chráni črevá, udržuje ich zdravé a zvyšuje imunitu. Tento škrob tiež navodzuje pocit sýtosti a reguluje chuť do jedla. Je odporúčaná pacientom s vysokým krvným tlakom a zvýšeným cholesterolom.

Po uvarení je sypká, zrno sa nelepí a má výraznejšiu orieškovú chuť.

Podporuje činnosť čriev, znižuje riziko rakoviny hrubého čreva a pomáha pri chudnutí.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Pakistan

Zloženie: BIO ryža Basmati dlhozrnná pololúpaná. Môže obsahovať stopové množstvo LEPKU, SÓJE, ARAŠIDOV, ORECHOV a SEZAMU

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 471 kJ / 352 kcal, tuky: 2,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,6g, sacharidy: 74g, z toho cukry: 1,4g, bielkoviny: 7,8g, soľ: 0,03g, vláknina: 2,2g

Ryža Basmati sa môže pestovať výlučne v štátoch severnej Indie - Punjab, Delhi, Himachal Pradesh, Haryana, Uttarakhand, Uttar Pradesh a v Pakistane.

Názov basmati pochádza zo sanskritského slova "basamati", čo znamená voňavý.

PRÍPRAVA: Basmati natural varíme dlhšie a vyžaduje viac vody. Na jednu šálku môžeme použiť 2 ½ až 3 šálky vody a varíme zhruba 45 minút. Pred varením odporúčame namočiť na pár hodín do vody, príprava bude kratšia a ryža chutnejšia. Používame ako prílohu.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.