Ryža červená Bio 250g
U Vážky

Ryža červená Bio 250g

Kód 0001377
  • Bezlepkové
  • BIO

Červená ryža je druh nelúpanej, celozrnnej ryže, ktorá sa pôvodne pestovala v Thajsku. Dnes sa pestuje v oblasti Himalájí, južnom Tibete, Butháne, južnej Indii a urodí sa už aj v Európe - pestuje sa v Taliansku a Francúzsku. Tento druh ryže je charakteristický orieškovou chuťou a hrdzavočervenou farbou, ktorá je po uvarení ešte výraznejšia. Červenú farbu dosahuje vďaka antokyánu, sú to antioxidanty, ktoré sa nachádzajú aj v červenom ovocí.

Klíčky červenej ryže zostávajú pri spracovaní nedotknuté, čo výrazne zvyšuje jej nutričnú hodnotu. Keďže sa ryža nelúpe ani neleští, obsahuje veľké množstvo minerálov (najmä železo, vápnik, zinok a horčík) a vitamínov (vitamíny E a D, riboflavín a tiamín). Je zdrojom bielkovín, sacharidov i vlákniny, má nízky glykemický index.

1,43 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.5 23:59, budú doručené 15.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Kambodža

Zloženie: BIO ryža červená nelúpaná. Môže obsahovať stopové množstvo LEPKU

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 528 kJ / 360 kcal, tuky: 2,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,3g, sacharidy: 75g, z toho cukry: 0,1g, bielkoviny: 7,4g, soľ: 0,02g, vláknina: 2,7g

Alergény: 1

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.