U Vážky

Ryža čierna Bio 250g

Kód 0001378
  • Bezlepkové
  • BIO

Čierna ryža, známa tiež ako „zakázaná ryža“ alebo „cisárska ryža“, bola v starovekej Číne vyhradená predovšetkým pre cisárov pre vynikajúce liečivé účinky. Má tmavú purpurovo-čiernu farbu s orechovou, mierne sladkou chuťou.

Je zdrojom antioxidantov, esenciálnych aminokyselín, vitamínov E, B1, B2, B9, vlákniny, proteínov, kompletných sacharidov, zinku, vápniku, fosforu a železa. Už starovekí Číňania vedeli, že čierna ryža prospieva fungovaniu pečene, ľadvín a žalúdku. Bohatý zdroj uhľohydrátov v čiernej ryži zabezpečuje rýchly prísun energie. Antokyány v čiernej ryži majú schopnosť redukovať oxidačný stres v tele a zabraňujú negatívnym účinkom voľných radikálov. Čierna ryža môže znížiť riziko srdcovo-cievnych ochorení a rakoviny, pomáha organizmu bojovať proti predčasnému starnutiu.

1,63 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 28.2 23:59, budú doručené 2.3. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Taliansko

Zloženie: BIO ryža čierna

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 463 kj / 345 kcal, tuky: 2,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 74,1g, z toho cukry: 0,9g, bielkoviny: 7,8g, soľ: 0,02g

Extrakty z otrúb z čiernej ryže použili vedci pri svojich výskumoch týkajúcich sa alergie. Látky z otrúb čiernej ryže dokážu potlačiť uvoľňovanie histamínu. Čierna ryža dokáže tlmiť zápal, ktorý je podstatou alergických ochorení, ako sú napríklad senná nádcha a astma.

PRÍPRAVA: Čiernu ryžu najskôr dôkladne niekoľkokrát prepláchneme, aby sa zabránilo zafarbeniu hrnca. Najlepšie je ryžu nechať na noc vo vode, alebo aspoň na pár hodín, aby sa rýchlejšie uvarila, ale nie je to nutné. Na jednu šálku čiernej ryže dáme 3 šálky vody, môžme pridať soľ, potom necháme prevariť a pri nízkej teplote varíme 30 až 40 minút, kým sa voda neodparí. Necháme ešte odstáť 5 minút. Čierna ryža sa môže použiť ako príloha, či rizoto, ktoré vďaka svojej farbe krásne vynikne na tanieri. Používa sa aj ako dekorácia do jedál. Na sladko si čiernu ryžu pripravíme pridaním rozmixovaného ovocia, bieleho jogurtu, sirupu a orieškov či semienok.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.