Ryža dlhozrnná Bio 500g
U Vážky

Ryža dlhozrnná Bio 500g

Kód 0001380
  • Bezlepkové
  • BIO

Ryža siata je bylina z rodu ryža, pôvodom z tropickej a subtropickej juhovýchodnej Ázie. Dnes poznáme vyše 10 000 kultivarov ryže siatej. Horské odrody pestované na terasovitých políčkach sú menej náročné na pestovanie, výnosy sú nižšie, ale ryža je chutnejšia. Nížinné odrody poskytujú vyššiu úrodu, ale sú náročnejšie na pestovanie.

Je prirodzene bezlepková, má jemnú chuť a je ľahko stráviteľná.

Ryža je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, najmä fosforu, draslíka a železa, obsahuje škroby rezistentné tráveniu, ktoré účinkujú ako diétna vláknina. Škroby sa trávia a absorbujú pomaly, glukóza sa uvoľňuje do krvi postupne. Ryža je vhodnou redukčnou potravinou, mierne odvodňuje, zbavuje telo škodlivín a nezaťažuje tráviaci trakt.

2,00 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Pakistan

Zloženie: BIO ryža dlhozrnná

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 500 kJ / 354 kcal, tuky: 0,7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 78,9g, z toho cukry: 0,2g, bielkoviny: 6,7g, soľ: 0,1g, vláknina: 2,4g

Ajurvédski lekári predpisujú ryžovú vodu na ochladenie zapálených povrchov pokožky. Ryžu zalejeme väčším množstvom vody, po dovarení vodu zlejeme do misky a po vychladnutí potierame pokožku. Ryžová voda alebo odvar sa používa pri detoxikačných kúrach a aj proti hnačke u bábätiek.

PRÍPRAVA: Ryžu dobre prepláchneme a vložíme do hrnca s vodou v pomere 1 diel ryže a 2 diely vody. Varíme na miernom ohni pod pokrievkou asi 15 minút, potom ju odstavíme a necháme ešte 10 minút pod pokrievkou. Dlhozrnná ryža sa využíva najmä v ázijských receptoch, ale využijeme ju ako prílohu k zeleninovým či mäsovým jedlám a do šalátov.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.