U Vážky

Ryža Jazmínová 500g

Kód 0001383
  • Bezlepkové

Jazmínová ryža je špeciálny druh dlhozrnnej aromatickej ryže. Pochádza z horských oblastí severného Thajska. Ešte stále sa seje ručne a zavlažuje dažďovou vodou. Je nazývaná aj thajská voňavá ryža, alebo ryža jazmínového kvetu. Jej jemná vôňa pripomína arómu lístkov rastliny Pandanus, iným zase pop-corn. Táto vôňa vzniká v rastlinke prirodzeným spôsobom, obsahujú ju všetky časti rastliny.

Jazmínová ryža má tenké zrno, po uvarení si zachováva svoj tvar, má mäkkú konzistenciu a jemne sa lepí. Využíva sa najmä v čínskej kuchyni. Má o niečo vyšší glykemický index ako ryža Basmati. Obsahuje vitamíny skupiny B, minerály, bielkoviny, aj komplexné uhľohydráty. Jej konzumácia je vhodná pri problémoch s trávením.

1,45 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 20.4 23:59, budú doručené 22.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

0 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Pakistan

Zloženie: Ryža jazmínová

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 529 kJ / 361 kcal, tuky: 1,9g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,5g, sacharidy: 77,4g, z toho cukry: 1,2g, bielkoviny: 7,5g, soľ: 0,013g, vláknina: 1,9g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.