Datle Sayer bez kôstky 250g
U Vážky

Datle Sayer bez kôstky 250g

Kód 0001475
  • BIO

Datle sú plodmi palmy s názvom Datľovník pravý, pochádzajúcej z oblasti Mezopotámie, dnešného Iraku.V subtropických a púštnych oblastiach Severnej Afriky a Blízkeho predstavujú jednu zo základných zložiek potravy, známej už 7000 rokov. Pestujú sa už viac ako 5000 rokov.

Datle sú bohaté na sacharidy, vlákninu a minerály ako sú draslík, horčík, mangán, meď a železo. Patria medzi sušené ovocie s najvyšším obsahom antioxidantov, obsahujú hlavne flavonoidy a karotenoidy a tiež vitamíny B 6 a kyselinu pantoténovú, ktorá udržiava našu fyzickú i psychickú kondíciu, dodáva nám vitalitu a zvyšuje koncentráciu. 

1,23 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 27.7 23:59, budú doručené 29.7. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Irán

Zloženie: Sušené datle bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 359 kJ / 321 kcal, tuky: < 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: < 0,1g, sacharidy: 73g, z toho cukry: 68g, bielkoviny: 2,3g, soľ: 0g, vláknina: 9,4g

Hovorí sa, že keď sa Keď sa v Ománe rodine narodí syn, zasadia mu datľovú palmu. Tá rastie spolu s ním, zbezpečí aby on a ani jeho rodima nikdy netrpeli hladom.

PRÍPRAVA: Môžeme ich použiť na sladenie omáčok, ako sú šalátové dresingy a marinády.

Sú vhodné na rýchle dodanie energie a priamu konzumáciu samostatne alebo v kombinácii s orechmi. Vďaka svojej konzistencii sú v kombinácii s orechmi a semienkami ideálne na prípravu cereálnych, raw a energetických tyčiniek. Môžeme ich primiešať do ovsených vločiek alebo osladiť smoothies, omáčky, šalátové dresingy, marinády a rastlinné nátierky.

Sú ideálnym zdrojom pre doplnenie energie, dôležitých minerálov a niektorých vitamínov pri dlhých behoch alebo turistike. Podľa výskumu na izraelskom technologickom inštitúte v Haife, datle, aj napriek vysokému obsahu cukrov nezvyšujú hladinu cukru v krvi a pomáhajú chrániť proti upchávaniu tepien.

Datle sa konzumujú prevažne vysušené, čo zlepšuje ich trvanlivosť, v minulosti túto kvalitu využívali beduíni a karavány v púšti. Konzumujú sa aj čerstvé datle, najčastejšie odrody Medjool a Deglet Noor.

Z datlí sa vyrába cukor, datľová pasta, sirup, víno, alkohol,likér a ocot.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.