Mango BIO 100g
U Vážky

Mango BIO 150g

Kód 0001479
  • BIO

Mango pochádza z južnej Ázie, konkrétne z východnej Indie, Barmy a Andamanských ostrovov. Mangovníkové stromy sú známe svojou dlhovekosťou . Mango je národným ovocím Indie, Pakistanu a Filipín a národným stromom Bangladeša. Ovocie má podobnú konzistenciu ako dužina broskyne, chuťou pripomína zmes broskyne s ananásom a je veľmi šťavnaté.

Bio mango je produktom ekologického poľnohospodárstva , neobsahuje žiadny cukor a konzervačné látky. Prírodné cukry môžu kryštalizovať a vytvoriť na ovocí biely povlak. Tento prirodzený povlak neznižuje kvalitu ovocia, naopak je známkou toho, že ovocie nebolo chemicky ošetrované.

3,90 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Burkina Faso

Zloženie: Sušené mango bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 179 kJ / 279 kcal, tuky: 2,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,5g, sacharidy: 58,5g, z toho cukry: 14,7g, bielkoviny: 2,2g, soľ: 0,065g

Mango sa nazýva aj kráľom ovocia, nielen pre jeho chuť a farbu, ale aj pre množstvo zdravotných benefitov, ktoré ponúka. Obsahuje vlákninu a viac ako 20 rôznych  vitamínov a minerálov, hlavne vitamín C, beta karotén, kyselinu listovú, vitamín B6, flavonoidy, minerály ako sú meď, horčík a draslík. Vďaka svojím biologicky aktívnym látkam má antioxidačné účinky,podporuje trávenie, pomáha znižovať hladinu cholesterolu a regulovať hladinu cukru v krvi,  alkalizuje organizmus, zlepšuje zrak.

Mango má veľmi široké využitie v kuchyni, vyrábajú sa z neho nápoje, smoothie, zmrzliny, koláče, džem, pripravuje sa kari, chutney, chilli omáčky.

Aam panna je indický nápoj s ochladzujúcimi účinkami. Pripraví sa pasta z uvareného zeleného manga, mäty, rímskej rasce, čierneho korenia, kardamonu a kokosového cukru. Pasta sa uskladní v chladničke, nápoj sa pripravuje zmiešaním pasty a vody v pomere 2:1. V lete má ochladzujúce účinky, dodá telu minerály a podporí trávenie.

PRÍPRAVA: Plátky môžeme zaliať horúcou vodou a nechať niekoľko hodín odstáť. Konzumujeme šťavnaté plátky manga priamo alebo  rozmixujeme na pyré a využijeme v množstve receptov.

Použitie je velmi všestranné. Konzumujeme samostatne alebo ako súčasť zmesí sušeného ovocia a orieškov. Najpestrejšie však toto mango využijeme, ak plátky zalejeme horúcou vodou a necháme niekoľko hodín odstáť. Možeme priamo konzumovať, rozmixovať na šťavu alebio spolu   so šlahačkou, kokosovým mliekom, banánom a podobne.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.