Marhule Bio 100g
U Vážky

Marhule Bio 250g

Kód 0001480
  • BIO

Marhule pochádzajú z Orientu, pravdepodobne z Arménska alebo Číny. Ich presný pôvod je stále diskutovaný. Domestikované boli pred viac ako 4000 rokmi. Dnes sú najväčšími pestovateľmi Turecko, Irán a Uzbekistan, pestujú sa však takmer na všetkých kontinentoch.

Sušené marhule sú bohaté na biologicky aktívne látky. Obsahujú sacharidy, hlavne jednoduché cukry a vlákninu, sú bohatým zdrojom karotenoidov, vitamínov skupiny B a vitamínu E. Z minerálov je významne zastúpené železo, draslík, horčík a mangán.

Naše výnimočne šťavnaté marhule pochádzajú z Turecka a sú produktom ekologického hospodárstva. Sušia sa prirodzene na slnku, po niekoľkých dňoch sa vykôstkujú a následne na slnku dosušia. Tento proces spracovania zabezpečuje vyššiu šťavnatosť. Nie sú sírené a neobsahujú žiadne konzervanty.

3,75 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Turecko

Zloženie: Sušené marhule

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživové hodnoty: 1 044 kj / 249 kcal, tuky: 0,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,3g, sacharidy: 51g, z toho cukry: 43g, bielkoviny: 5,3g, soľ: 0,03g

Jadrá marhúľ dorastajúcich v stredomorí sú sladké, majú nízky obsah amygdalínu. Chutia podobne ako mandle. Taliansky likér Amaretto a sušienky "amaretti biscotti" sú ochutené extraktom z marhuľových jadier.

Marhule sa spracovávajú na kompóty, džem a vyrába sa z nich destilát.

Marhule sú národným ovocím Arménska, pestujú sa najmä v oblasti pohoria Ararat. Počas Ramadanu sa v krajinách Stredného Východu a Severnej Afriky konzumuje  hustý marhuľový nápoj ako prvé jedlo po západe slnka. Svoj pôvod má v Sýrii, kde sa pestujú odrody najvhodnejšie na prípravu tohto nápoja.

PRÍPRAVA: Marhule môžeme pred konzumáciou namočiť na niekoľko hodín do vody, budú ešte šťavňatejšie.

Konzumujeme ich samostatne či v kombinácii s orechmi. Nakrájané obohatia jogurty, cereálne kaše a musli. Používame ich do varenia a pečenia, môžeme nimi plniť palacinky.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.