U Vážky

Sušené rajčiny Bio 150g

Kód 0001724
  • BIO

Rajčiny boli ekologicky dopestované v Turecku, následne sušené na slnku, s pridaním minimálneho množstva soli, čím si zachovávajú svoju typickú chuť a veľké množstvo vitamínov a minerálov. Farba je síce tmavšia, ale chuť o to výraznejšia, nie je potlačená veľkým množstvom soli.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Rajčina, odborne Rajčiak jedlý, pochádza z Južnej Ameriky. Po celom svete ich rozšírili španielski moreplavci, Dnes sú rajčiny jednou z najkonzumovanejších druhov zeleniny.

Obsahujú dôležité biologicky aktívne látky ako sú karotenoidy, polyfenoly a vitamín C. Za červenú farbu vďačia lykopénu, druhu karotenoidu. Obsahujú tiež vlákninu, aminokyseliny, vitamín A a K, vitamíny skupiny B, meď,mangán, draslík a fosfor. Vďaka zloženiu biologicky aktívnych látok majú rajčiny silné antioxidačné účinky, chránia naše telo pred rakovinou a srdcovo cievnymi ochoreniami. Konzumácia rajčín prospieva k dobrému tráveniu, zdraviu pokožky a zlepšuje zrak

PRÍPRAVA: Pred použitím rajčiny namočíme do horúcej vody, necháme odstáť kým nezmäknú a potom vodu zlejeme.

POUŽITIE: Sušené rajčiny použijeme do cestovín, šalátov, na vylepšenie rajčinových a zeleninových omáčok, polievok, na pizzu, používajú sa aj ako predjedlo a  na prípravu nátierok.

Krajina pôvodu: Turecko

Zloženie: Sušené rajčiny

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu

Výživové hodnoty: 

710 kJ / 169 kcal, tuky: 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,4g, sacharidy: 32g, z toho cukry: 32g, bielkoviny: 3g, soľ: 13g, vláknina: 12g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.