Papája 100g
U Vážky

Papája 150g

Kód 0001725

Papája je tropické ovocie pochádzajúce zo Strednej Ameriky a Mexika, dnes sa pestuje v mnohých subtropických a tropických oblastiach sveta. Najväčším pestovateľom je India, produkujúca až 42% celosvetovej produkcie.

3,15 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.5 23:59, budú doručené 15.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Papája je bohatá na nutričné látky. Je výborným zdrojom vlákniny, vitamínu A, C a E, lykopénu, kyseliny listovej, panoténovej a ďalších vitamínov skupiny B. Z minerálov sú dobre zastúpené draslík, horčík a železo. Naviac obsahuje papaín, tráviaci enzým štiepiaci bielkoviny, vďaka čomu je papája výborným ovocím na podporu trávenia. Má antioxidačné  a laxatívne účinky, pomáha zlepšovať zrak, regulovať hladinu cukru a tukov v krvi.

V tradičnom liečiteľstve sa využívajú nielen plody, ale aj listy, kvety, semená a koreň rastliny. Vitamín C a lykopén v papayi chránia pokožku a môžu pomôcť zmierniť príznaky starnutia.

POUŽITIE: Môžeme konzumovať samostatne, dobre zaženie chuť na sladké a podporí trávenie. Osladíme ňou jogurt, smoothie, vločky a kaše. Výborne chutí v kombinácii s orechmi alebo kokosom či kokosovým mliekom.

Krajina pôvodu: Thajsko

Zloženie: Sušená papaya bez konzervantov a chemických prísad

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu

Výživové hodnoty: 

1 549 kJ / 370 kcal, tuky: 0g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 93g, z toho cukry: 42g, bielkoviny: 0g, soľ: 0,15g, vláknina: 1g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.