Zázvor kúsky 150g
U Vážky

Zázvor kúsky 150g

Kód 0001726

Zázvor alebo Ďumbier lekársky je kvitnúca rastlina pochádzajúca z Ázie. Používa sa hľuza tejto aromatickej rastliny.

Účinná látka Gingerol má silné antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, môže pomôcť znížiť riziko infekcií. Podporuje trávenie, potlačuje pálenie záhy, nadúvanie a ukľudňuje žalúdok. Rozširuje cievy a zvyšuje prekrvenie najmä koncových častí tela, znižuje vstrebávanie cholesterolu. Zázvor stimuluje imunitný systém, využíva sa ako prevencia a zároveň aj liečba proti nádche, chrípke a podporuje vykašliavanie. Je tiež dobrým pomocníkom proti cestovnej nevoľnosti, pri bolesti hlavy a pomáha telu zrelaxovať.

3,15 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Papája je bohatá na nutričné látky. Je výborným zdrojom vlákniny, vitamínu A, C a E, lykopénu, kyseliny listovej, panoténovej a ďalších vitamínov skupiny B. Z minerálov sú dobre zastúpené draslík, horčík a železo. Naviac obsahuje papaín, tráviaci enzým štiepiaci bielkoviny, vďaka čomu je papája výborným ovocím na podporu trávenia. Má antioxidačné  a laxatívne účinky, pomáha zlepšovať zrak, regulovať hladinu cukru a tukov v krvi.

V tradičnom liečiteľstve sa využívajú nielen plody, ale aj listy, kvety, semená a koreň rastliny. Vitamín C a lykopén v papayi chránia pokožku a môžu pomôcť zmierniť príznaky starnutia.

POUŽITIE: Zázvorové kúsky môžeme konzumovať samostatne, výborné sú  k dochuteniu sladkých jedál, najčastejšie perníkov a zázvorových sladkostí.

Krajina pôvodu: Thajsko

Zloženie: zázvor 80%, glukózovo-fruktózový sirup 20%

Skladujte na suchom a tmavom mieste, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu

Výživové hodnoty: 

1 465 kJ / 350 kcal, tuky: 0g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 85g, z toho cukry: 62g, bielkoviny: 0g, soľ: 0g, vláknina: 4g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.