Ríbezle čierne sušené 200g
U Vážky

Ríbezle čierne sušené 200g

Kód 0002534

Ríbezľa čierna je ovocný krík pochádzajúci z Ázie, plodmi sú malé, tmavé bobule s vysokým obsahom vitamínu C. Charakteristickú vôňu dávajú bobuliam a listom hlavne éterické oleje. V našich pásmach sa ríbezle začali pestovať až v 15. storočí, keď ich Holanďania, Dáni a Nemci začali pestovať, nakoľko dobre znášali nižšie teploty severských oblas­tí. Liečebné účinky ríbezlí sa uvádzajú od 16. storočia, zbierajú a používajú sa plody a listy.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Ríbezle sú bohaté na antioxidanty, rozpustnú vlákninu, ovocné kyseliny, vitamín C a rutín. Sú významným zdrojom horčíka, železa, draslíka, vitamínu E, A a B-komplexu. Hrnček bobúľ plodov ríbezle nahradí človeku dennú potrebu vitamínov a minerálov. Vďaka obsahu železa sú skvelým pomocníkom pri liečbe chudokrvnosti. Majú diuretický účinok, čistia telo od škodlivých látok. Posilňujú imunitu, chránia bunky pred voľnými radikálmi a chránia sliznice. Zlepšujú trávenie, činnosť srdca a ciev. Pomôžu pri ochoreniach dýchacích ciest, pozitívne vplývajú na nervovú sústavu, majú upokojujúci účinok a zlepšujú náladu.

Z čiernych ríbezlí sa vyrábajú kompóty, šťavy, sirup, džem a víno.

ZAUJÍMAVOSTI: Čaj zo sušených listov čiernej ríbezle sa využíva pri problémoch s obličikami, močovými cestami, vápenatení ciev a reumatizme. Pre príjemnú arómu a liečivé účinky je list súčasťou mnohých bylinných zmesí. Listy sa zberajú v období, keď ker kvitne, začiatkom mája až do júla.

POUŽITIE: Svojou špecifickou ovocnou chuťou sú čierne ríbezle chutným doplnkom müsli, granoly a dezertov. Môžete využiť na prípravu raw tyčiniek, pridať do koláčov, muffinov a sušienok.

Skladujte na suchom, tmavom a chladnom mieste

Zloženie: Sušené ríbezle, cukor

Výživové hodnoty:  1 096 kj / 262 kcal, tuky: 0,38g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,18g, sacharidy: 60,72g, z toho cukry: 56,4g, bielkoviny: 3,1g, soľ: 0g, vláknina: 15,1g

Krajina pôvodu: Srbsko

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.