U Vážky

Bôb 250g

Kód 0001394
  • Bezlepkové

Bôb záhradný sa radí medzi najstaršie kultúrne plodiny. Pôvodne pochádza zo severnej Afriky a juhozápadnej Ázie. Vo východnom Stredomorí ho bežne konzumovali už 6000 rokov pnl.

Bôb rastie do výšky okolo 80 cm. Množstvom a obsahom plnohodnotných bielkovín (až 28% v suchom stave) sa blíži k sóji. Taktiež je výborným zdrojom draslíka, fosforu, zinku, horčíka a vápnika, vitamínu C a B.

Konzumuje sa v 3 rôznych fázach zberu. Ako mladé mäkké zrnká, chuťou pripomínajúce mladý hrášok (konzumuje sa tak najmä v Taliansku), ako mladé lusky a potom ako suchý bôb (je obľúbený v arabských krajinách).

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Taliansko

Zloženie: Bôb

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

460 kj / 109,94 kcal, tuky: 0,4g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 19,7g, z toho cukry: 1,8g, bielkoviny: 7,6g, soľ: < 0,125g, vláknina: 5,4g

Bôb svojou chuťou pripomína gaštany. Po uvarení ho môžete opražiť a tak získate  gaštanom podobnú sladkastú lahôdku

PRÍPRAVA: Ako všetky strukoviny, i bôb  je pred samotným varením potrebné namočiť cez noc.  Vodu následne zlejeme, aby bôby neboli  horké. Namočené sa následne varia v slanej vode 45 minút.  Uvarené bôby je potrebné ošúpať.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.